Do czego może nam się przydać interaktywna mapa gór?

alpy mapa interaktywna

Mapa turystyczna to jak wiadomo podstawowe wyposażenie każdej osoby, która decyduje się na górską wędrówkę. Ma bowiem ułatwiać zaplanowanie całej wycieczki, pomóc w nawigacji na trasie, a także w poruszaniu się po szlakach turystycznych w górach i na pogórzach. Problemem jest jednak jej papierowe wydanie, dość nieporęczny format i ciągły stres związany z jej nie wzięciem. to na szczęście nie jedyna pomoc w bezpiecznym poruszaniu się po górach. Dzisiejsze czasy przynoszą wiele ciekawych, a przede wszystkim funkcjonalnych rozwiązań technologicznych, jednym z nich są interaktywne mapy gór. Alpy – mapa interaktywna sprawdzi się w każdej sytuacji.

Alpy mapa – interaktywna metoda nawigacji

Alpy to najwyższy łańcuch górski Europy, który przyciąga do siebie miłośników pięknej natury oraz przygody. Wycieczka w te majestatyczne góry wymaga jednak dobrej organizacji i przede wszystkim mapy. Nie ma potrzeby brania ze sobą papierowej wersji, świetnym rozwiązaniem będą – alpy mapy interaktywne. Istotną funkcją tej metody nawigacji jest przydatny kalkulator czasu przejścia, który połączony jest z wyszukiwaniem najlepszej trasy. Jedyne, co należy zrobić, to ustalić na mapie punkt wyjścia w trasę oraz cel końcowy, a interakcyjna mapa sama wskaże najszybszą i najkrótszą drogę. Będzie można zobaczyć, nie tylko podświetlaną trasę, ale także na ekranie pojawią się wszelkie informacje na temat czasu przejścia, dystansu, stopnia trudności konkretnej trasy, czy sumy podejść i zejść. Aby droga przez Alpy z mapą była łatwiejsza, użyj mapy interaktywnej.

Alpy –  mapa Europy – jej ciekawe funkcje pomogają znaleźć odpowiednią drogę. Oprócz wyżej wymienionych, podstawowych funkcji interaktywnych map, rozwiązanie to ma również do zaoferowania:

  • Pokazywanie miejsc udostępnianych do zwiedzania,
  • Wyszukiwanie wysokości szczytów, przełęczy i innych istotnych punktów,
  • Interaktywny podgląd okolicy.

 Mapy w wersji interaktywnej to duże ułatwienie dla każdego, kto często korzysta z metod nawigacyjnych oraz kocha piesze wędrówki i nie chce ich sobie psuć zbędnym balastem w postaci mapy papierowej. To nowoczesne rozwiązanie nawigacyjne, które warto wykorzystać w planowaniu swoich górskich przygód.