Pełnia życia w Alpach

alpy julijskie

Ferie zimowe czy wakacje to świetny czas na to, by wyjechać wraz z rodziną w góry, dzięki czemu można spędzić aktywnie czas w przepięknej okolicy. Warto postawić na Alpy Julijskie, które można odwiedzać przez cały rok, niezależnie od tego, jaka jest pogoda. Dobrze jest zatem wiedzieć, jakie atrakcje mogą czekać w tych fantastycznych słoweńskich górach zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Pełnia życia w Alpach – czyli jak aktywnie spędzić ferie lub wakacje

Przede wszystkim Alpy są miejscem, w którym można zwiedzać przepiękne szlaki górskie dostosowane dla małych, jak i dużych turystów, oraz da się też, szczególnie zimą jeździć na nartach lub snowboardzie. Dobrze jest też wspomnieć, że Alpy Julijskie oferują między innymi:

  • Triglav – to najwyższa góra w Słowenii i całych Alp Julijskich, 
  • Dolina Vrata – jest to jedna z najpiękniejszych dolin, którą można swobodnie pokonać wraz z dziećmi, a widoki są niesamowite, niezależnie od tego, o jakiej porze roku się wybierze na spacer,
  • Pericnik – to przepiękny i urokliwy wodospad, który zachwyca turystów z całego świata. Dobrze jest wspomnieć, że do wodospadu warto wybrać letnią porą,
  • Jezioro Zelenci – to fantastyczne zielone jezioro, które urzeka każdego,
  • Vrsic – to najwyższa droga w Słowenii, dzięki której można zwiedzać cudowne krajobrazy.

Dobrze jest też pamiętać, by do Alp przyjechać na kilka dni, dzięki czemu można zwiedzić wszystkie atrakcje na spokojnie i dokładnie. Należy pamiętać, że niektóre trasy są na tyle wymagające, że mogą zająć one sporo czasu, co tym samym sprawia, że trzeba sobie rezerwować na ich zwiedzanie po jednym dniu, zwłaszcza gdy wybiera się w górskie rejony z dziećmi.

Jak wybrać nocleg w Alpach Julijskich?

Alpy Julijskie są regionem turystycznym, przez co nie ma problemów z tym, aby znaleźć odpowiedni nocleg. Dobrze jest też wspomnieć, że hotele czy domki można rezerwować wcześniej za pomocą Internetu. Dzięki temu będzie pewność, że dany nocleg będzie spełniał wszystkie nasze wymagania i jednocześnie będzie z niego blisko do różnych szlaków górskich czy stoków narciarskich.

Dobrze jest też zaznaczyć, że Alpy Julijskie są fantastycznym miejscem do tego, by zwiedzać je przez cały rok, dlatego warto, jest się wybrać w te przepiękne góry zarówno latem, jak i jesienią czy zimą, dzięki czemu  będzie można podziwiać przepiękne górskie krajobrazy w różnych sceneriach.