Wystawy Fundacji Karpackiej

Wystawy Fundacji Karpackiej

Fundacja Karpacka od 1999 roku zajmuje się działalnością, mającą na celu pomoc regionowi w realizowaniu podstawowych, a także tych bardziej wymagających zadań, które stoją przed Karpatami. Do głównych działań można zaliczyć: pobudzenie trwałego rozwoju demokracji, zasobów ludzkich i gospodarczych w wymiarze lokalnym, regionalnym i ponadgranicznym, ale także promowanie dobrosąsiedztwa, dążenie do stabilizacji społecznej i zintensyfikowania postępu technologicznego, właśnie w rejonie karpackim!

Nie należy zapomnieć o jednym z podstawowych celów, które postawili przed sobą działacze Fundacji Karpackiej, jakim jest promowanie regionu i informowanie o jego walorach. Właśnie w takim celu fundacja organizuje rozmaite wystawy, które przyciągną oko niejednego turysty!

Fundacja Karpacka i National Geographic

W ramach współpracy Fundacja Karpacka i National Geographic podjęło się utworzenia katalogu z najlepszymi zdjęciami promującymi Karpaty. Zdjęcia przedstawiają m.in. zwierzęta, ale także krajobraz górski regionu i pochodzą od osób prywatnych, które wzięły udział w konkursie organizowanym w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Konkurs nosił nazwę „Alpy Karpatom”!

Wystawa w Zagórzu

Jedną z pierwszych wystaw jakie zorganizowano po rozstrzygnięciu wyników konkursu była wystawa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zagórzu w 2014 roku. Wystawa posiada trzydzieści fantastycznych zdjęć, do których wliczymy m.in. fotografie z ukrycia, piękne zachody słońca i ujęcia z żabiej perspektywy!

Wystawy w największych polskich miastach

Na wystawowej mapie nie mogło zabraknąć najpopularniejszych polskich miast takich jak: Warszawa, Kraków, Poznań, czy też Gdańsk. Co ciekawe, piękne zdjęcia, które znalazły się w czołowej trzydziestce konkursu, to fotografie, które nie zostały zrobione, tylko i wyłącznie przez osoby z Polski. Konkurs miał charakter międzynarodowy, w związku z czym osoby z innych krajów mogły jeszcze lepiej poznać piękny region Karpat!

Działalność fundacji

Chociaż działalność Fundacji Karpackiej nieco ucichła, żeby nie powiedzieć – stanęła w miejscu, to z pewnością ich akcje przyniosły regionowi wiele dobrego i rozpoczęły wspaniały trend promowania lokalnych walorów terenów górskich!